Pondělí až Pátek 08:00-18:00

Blog

 • 05
  BŘE

  ROSENÍ SKEL - Díl 2. Pokračování

  Proč ale k rosení dochází pouze ve spodní části skla? Vždyť materiál skleněné výplně je v celé ploše stejný! Důvodem je právě nižší povrchová teplota daného místa. Příčin snížené povrchové teploty je několik.

  Čti více
 • 05
  ÚNO

  ROSENÍ SKEL - Díl 1.

  Jak bylo zmíněno, k rosení skel dochází zpravidla v jejich nejnižší části. Je tím myšleno povrchové okrajové rosení na vnitřní části skla – v interiéru. Tímto typem rosení se také budeme dále podrobněji zabývat. Dalšími typy povrchového rosení jsou bodové rosení a plošné rosení.

  Čti více
 • 04
  LED

  Měníme život k lepšímu. Bydlení podle Vašeho životního stylu.

  Více v článku...

  Čti více
 • 3
  PRO

  Práva nájemce bytu aneb co vám pronajímatel nemůže zakázat

  Snad každý z nás zná ten pocit, kdy konečně úspěšně dovršil dlouhý proces výběru vhodného objetu k bydlení a učinil rozhodnutí, že ten který byt nebo dům bude pro nás tou správnou volbou. Nechystáme-li se náš vysněný bytu či dům přímo nabýt do vlastnictví, nýbrž jen od jeho vlastníka dočasně pronajmout, následuje záhy další fáze, a to uzavírání nájemní smlouvy.

  Čti více
 • 7
  LIS

  Úschovy v souvislosti s koupí bytu či domu

  Častou otázkou kupujících v souvislosti s koupí bytu či domu je, jakým způsobem nastavit v kupní smlouvě platební podmínky tak, aby se vystavili co nejnižšímu riziku případného zneužití peněžních prostředků. Vyplatí se pro takový případ využít úschovy peněz u třetí osoby?

  Čti více
 • 05
  ŘÍJ

  Jak se bydlí ve Skandinávii

  Skandinávská architektura je souhrnným pojmem pro architekturu dánskou, finskou, švédskou, norskou a islandskou. Severské země Evropy mají osobitý styl v bydlení, který se odráží zejména v jejich blízkém vztahu k přírodě a charakteru krajiny, která má na architekturu velký vliv. Tyto země jsou z velké části pokryté lesy, zejména Finsko, které je také zemí tisíců jezer.

  Čti více
 • 04
  ZÁŘ

  Koupě pronajatého bytu

  Koupě bytu za účelem investice se v poslední době stává stále častějším trendem. Při volbě vhodného objektu koupě dávají kupující nezřídka kdy přednost bytům, které jsou již pronajaty. Kupujícím tak odpadají pozdější starosti s hledáním vhodného nájemce a s vyřizováním veškerých formalit s tím spojených.

  Čti více
 • 08
  KVĚ

  Co by nemělo chybět v kupní smlouvě na koupi bytu či domu

  Kupní smlouva, jejímž předmětem je koupě bytu či domu, musí, stejně jako každá jiná kupní smlouva, především splňovat zákonné požadavky, a to jak formální, tak obsahové. Účelem tohoto článku je nejen přiblížit tyto povinné náležitosti, ale i poskytnout další praktické tipy, především ve vztahu k samotnému obsahu kupní smlouvy.

  Čti více
 • 08
  KVĚ

  Právní nástrahy při koupi bytu či domu

  Koupit byt či dům není jako koupit si košili. I když svým způsobem jsou si obě koupě podobné – i byt či dům, stejně jako košile, musí zájemci sednout. Výběr správné nemovitosti je často procesem trvajícím týdny až měsíce. Když už vhodný objekt nalezneme, je často třeba jednat rychle, a to ať již z důvodu existence dalších zájemců či z jiných důvodů na straně prodávajícího, který nezřídka na zájemce vyvíjí nemalé tlaky.

  Čti více
 • 04
  DUB

  20 tipů, jak vybrat správný byt

  Více najdete v článku...

  Čti více